Nu är anmälan öppen för innebandycupen HICUP. Klicka här!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Hovmantorp GoIF

Spelade matcher
MAJ 2024
 
20
19:00
mån
19:00    
Dam Hovmantorp-Lessebo kombination, Lessebo IP 1, Lessebo
LGOIF/HGOIF - Emmaboda IS B3  -  2  
20
19:00
mån
19:00    
P08/09, Hovmantorps IP 1, Hovmantorp
P08/09 » 
Hovmantorp GoIF - Asarums IF FK
4  -  6  
20
19:00
mån
19:00    
P08/09, Hovmantorps IP 1, Hovmantorp
P08/09 » 
Hovmantorp GoIF - Asarums IF FK
4  -  6  
 
19
17:00
sön
17:00    
Herr Div 5, Värnövallen 1, Värends Nöbbele
Nöbbele BK (9-m) - Hovmantorps GoIF0  -  2  
19
14:00
sön
14:00    
P10, Arenastaden, Värendsvallen 2, Växjö
P10 » 
Östers IF 1 - Hovmantorp GoIF
9  -  1  
17
19:00
fre
19:00    
Herr Div 5, Furuvallen 1, Furuby
Furuby IF - Hovmantorp GoIF0  -  9  
14
19:00
tis
19:00    
P08/09, Brunnsängen IP
P08/09 » 
BK Union - Hovmantorp GoIF
1  -  1  
14
19:00
tis
19:00    
P08/09, Brunnsängen IP
P08/09 » 
BK Union - Hovmantorp GoIF
1  -  1  
13
19:00
mån
19:00    
Dam Hovmantorp-Lessebo kombination, Dänningevallen 1, Dänningelanda
Vederslöv-Dänningelanda IF B (9-m) - LGOIF/HGOIF0  -  4  
 
12
17:00
sön
17:00    
Herr Div 5, Hovmantorps IP 1, Hovmantorp
Hovmantorps GoIF - Konga SK (9-m)6  -  2  
11
11:00
lör
11:00    
P10, Hovmantorps IP 3, Hovmantorp
P10 » 
Hovmantorp GoIF - Växjö BK 1
1  -  3  
08
18:30
ons
18:30    
Herr Div 5, Hovmantorps IP 1, Hovmantorp
Hovmantorp GoIF - Åryds IK1  -  3  
06
19:00
mån
19:00    
Dam Hovmantorp-Lessebo kombination, Lessebo IP 1, Lessebo
LGOIF/HGOIF - Sandsbro AIK (9-m)6  -  1  
 
05
17:00
sön
17:00    
Herr Div 5, Hovmantorps IP 1, Hovmantorp
Hovmantorps GoIF - Skruvs IF A (9-m)2  -  1  
05
14:00
sön
14:00    
P08/09, Lessebo IP 1, Lessebo
P08/09 » 
Lessebo GOIF - Hovmantorp GoIF
6  -  4  
05
14:00
sön
14:00    
P08/09, Lessebo IP 1, Lessebo
P08/09 » 
Lessebo GOIF - Hovmantorp GoIF
6  -  4  
04
16:00
lör
16:00    
Herr Div 5, Ingelvi 1, Ingelstad
Ingelstads IK - Hovmantorp GoIF0  -  0  
03
19:00
fre
19:00    
P10, Haganäs 11, Älmhult
P10 » 
Älmhults IF 1 - Hovmantorp GoIF
3  -  0  
APRIL 2024
 
29
19:00
mån
19:00    
Dam Hovmantorp-Lessebo kombination, Räppevallen 1, Växjö
Räppe GOIF B (9-m) - LGOIF/HGOIF0  -  1  
 
28
18:00
sön
18:00    
P10, Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
P10 » 
Hovmantorp GoIF - Växjö Norra IF 1
4  -  4  
28
13:00
sön
13:00    
Herr Div 5, Dänningevallen 1, Dänningelanda
Vederslöv-Dänn. IF - Hovmantorps GoIF2  -  6  
25
18:30
tor
18:30    
Herr Div 5, Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
Hovmantorp GoIF - Rydaholms GoIF1  -  3  
22
mån
00:00    
Dam Hovmantorp-Lessebo kombination, Hovmantorps IP 1, Hovmantorp
LGOIF/HGOIF - Araby IF   -      
 
18
19:00
tor
19:00    
Herr Div 5, Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
Hovmantorp GoIF - Vislanda IF4  -  2  
 
13
13:00
lör
13:00    
Herr Div 5, Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
Hovmantorp GoIF - Nöbbele BK2  -  1  
 
05
18:30
fre
18:30    
P08/09, IDROTTSPLATSEN
 
P08/09 » 
Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening P08/09Fotbo - Växjö BK
  -      
MARS 2024
 
31
13:00
sön
13:00    
P08/09, IDROTTSPLATSEN
 
P08/09 » 
Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening P08/09Fotbo - Växjö Norra IF
  -      
27
19:00
ons
19:00    
Herr Div 5, Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
Furuby IF - Hovmantorp GoIF0  -  7  
 
24
16:20
sön
16:20    
P 07-08 Innebandy, FPC Jönköping Idrottshus A-hall, Euromaskin
Hovmantorps GOIF - Jönköpings IK U0  -  3  
24
13:50
sön
13:50    
P 07-08 Innebandy, FPC Jönköping Idrottshus A-hall, Euromaskin
FBC Kalmarsund U - Hovmantorps GOIF  -      
24
10:30
sön
10:30    
P 07-08 Innebandy, FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB
- Hovmantorps GOIF2  -  3  
23
18:50
lör
18:50    
P 07-08 Innebandy, FPC Hisingstorps Sporthall, OnePartnerGroup
Hovmantorps GOIF - Jönköpings IK U0  -  2  
23
11:20
lör
11:20    
P 07-08 Innebandy, FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB
Mölndals IBF/IBF Backadalen - Hovmantorps GOIF1  -  8  
23
lör
00:00    
Herr Div 5, Hovmantorps IP, Hovmantorp
Hovmantorp GoIF - Skruvs IF  -      
22
21:20
fre
21:20    
P 07-08 Innebandy, FPC Jönköping Idrottshus B-hall, ICA Klostergatan
Hovmantorps GOIF - IBF Tranås3  -  0  
19
19:00
tis
19:00    
Herr Div 5, Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
Hovmantorp GoIF - Flygsfors-Gadd. IF7  -  0  
 
17
16:00
sön
16:00    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF B - Påvelsgård IF6  -  1  
17
12:00
sön
12:00    
P 09-10 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF P10 - Craftstadens IBK Oskarshamn P104  -  6  
16
14:00
lör
14:00    
P 07-08 Innebandy, Falkenbergshallen
CL98IC P08/1 - Hovmantorps GOIF P07-082  -  4  
16
10:30
lör
10:30    
F14-15 Innebandy, Hovshaga Sporthall 3-manna
Växjö IBK Utveckling F15/1 - Hovmantorps GOIF F15  -      
16
10:15
lör
10:15    
 
Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening F12-13 Inne - Gantesbo  -      
16
09:45
lör
09:45    
F14-15 Innebandy, Hovshaga Sporthall 3-manna
Hovmantorps GOIF F15 - Moheda IBK F13  -      
16
09:00
lör
09:00    
F14-15 Innebandy, Hovshaga Sporthall 3-manna
Hovshaga AIF F14 - Hovmantorps GOIF F15  -      
16
08:00
lör
08:00    
F14-15 Innebandy, CUP Hovshaga
 
- Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening F14-15 Inne  -      
15
19:30
fre
19:30    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF - Tenhults IF5  -  1  
13
19:00
ons
19:00    
P08/09, IDROTTSPLATSEN
 
P08/09 » 
Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening P08/09Fotbo - Tingsryd United
  -      
 
10
15:00
sön
15:00    
Hovmantorps GOIF P07-08 - CL98IC P071  -  8  
10
13:00
sön
13:00    
F14-15 Innebandy, Rottne Sporthall 3-manna
Hovmantorps GOIF F15 - Rottne IF F15  -      
10
12:00
sön
12:00    
F14-15 Innebandy, Rottne Sporthall 3-manna
Gransholms IF F13 - Hovmantorps GOIF F15  -      
10
11:00
sön
11:00    
F14-15 Innebandy, Rottne Sporthall 3-manna
Hovmantorps GOIF F15 - Hovshaga AIF F15/1  -      
10
09:15
sön
09:15    
 
Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening F12-13 Inne - Sammandrag  -      
09
14:00
lör
14:00    
P08/09, IDROTTSPLATSEN
 
P08/09 » 
Lessebo GOIF - Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening P08/09Fotbo
  -      
09
14:00
lör
14:00    
P 12 Innebandy, Vedeby Sporthall B
Hovmantorps GOIF P12 - Öjaby Sport IBK P12-13/1  -      
09
14:00
lör
14:00    
Herrlag innebandy, Ryds Sporthall
Ryds SK - Hovmantorps GOIF B5  -  4  
09
13:00
lör
13:00    
P 12 Innebandy, Vedeby Sporthall B
FBC Karlskrona P12/2 - Hovmantorps GOIF P12  -      
09
11:00
lör
11:00    
P 09-10 Innebandy, Gårdby Sporthall
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P09 - Hovmantorps GOIF P107  -  8  
08
20:00
fre
20:00    
Herrlag innebandy, Arenan - Jönköpings Idrottshus
Jönköping IK Utveckling - Hovmantorps GOIF6  -  4  
 
03
15:00
sön
15:00    
P 09-10 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF P10 - CL98IC P10/23  -  3  
03
13:30
sön
13:30    
Herrlag innebandy, Haganäshallen
Älmhults IBK - Hovmantorps GOIF B12  -  4  
03
13:00
sön
13:00    
P15 Innebandy, Rottne Sporthall 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/2 - Rottne IF P15  -      
03
12:00
sön
12:00    
P15 Innebandy, Rottne Sporthall 3-manna
Växjö IBK Utveckling P15/1 Blå - Hovmantorps GOIF P15/2  -      
03
11:00
sön
11:00    
P08/09, BORTAMATCH
 
P08/09 » 
Emmaboda IS - Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening P08/09Fotbo
  -      
03
11:00
sön
11:00    
P15 Innebandy, Rottne Sporthall 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/2 - Moheda IBK P15/3  -      
03
11:00
sön
11:00    
P15 Innebandy, Rottne sporthall
 
Rottne IF - Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening P15 Inneban  -      
02
15:30
lör
15:30    
Hovmantorps GOIF P07-08 - Växjö IBK Utveckling P08/12  -  7  
02
13:00
lör
13:00    
P 12 Innebandy, Ingelstads Sporthall
Hovmantorps GOIF P12 - Växjö IBK Utveckling P12/1  -      
02
13:00
lör
13:00    
P 13-14 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
FBC Karlskrona P13 - Hovmantorps GOIF P13  -      
02
12:00
lör
12:00    
P 12 Innebandy, Ingelstads Sporthall
Ingelstad IBK/Väckelsångs IK P12 - Hovmantorps GOIF P12  -      
02
12:00
lör
12:00    
P 13-14 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Hovmantorps GOIF P13 - Växjö IBK Utveckling P14/2  -      
02
11:35
lör
11:35    
P15 Innebandy, Fortnox Arena B-hall 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/2 - Olofströms IBK P15-16/1  -      
02
11:00
lör
11:00    
P 13-14 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Hovmantorps GOIF P13 - Hovshaga AIF P14/1  -      
02
10:40
lör
10:40    
P15 Innebandy, Fortnox Arena B-hall 3-manna
Växjö IBK Utveckling P15/4 - Hovmantorps GOIF P15/2  -      
02
09:45
lör
09:45    
P15 Innebandy, Fortnox Arena B-hall 3-manna
Växjö IBK Utveckling P15/1 Blå - Hovmantorps GOIF P15/2  -      
02
09:45
lör
09:45    
P15 Innebandy, Fortnox arena
 
Växjö vipers - Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening P15 Inneban  -      
02
07:45
lör
07:45    
F 12-13 Innebandy, Hovshaga sporthall
 
Hovshaga - Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening F12-13 Inne  -      
01
20:00
fre
20:00    
Herrlag innebandy, Vimmerby Idrottshall
Vimmerby IBK - Hovmantorps GOIF7  -  6  
FEBRUARI 2024
 
23
19:30
fre
19:30    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF - Väckelsångs IK7  -  5  
19
19:30
mån
19:30    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF - Slätafly/SK IBK10  -  4  
 
17
15:00
lör
15:00    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF B - Växjö IBK Utveckling B2  -  11
17
12:30
lör
12:30    
P15 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
LEDIG PLATS - Hovmantorps GOIF P15/1  -      
17
12:30
lör
12:30    
P15 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Växjö IBK Utveckling P15/4 - Hovmantorps GOIF P15/1  -      
17
11:30
lör
11:30    
P15 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/1 - LEDIG PLATS  -      
17
11:30
lör
11:30    
P15 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/1 - Växjö IBK Utveckling P15/4  -      
17
10:30
lör
10:30    
P15 Innebandy, ALLHALLEN
 
Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening P15 Inneban -   -      
17
10:30
lör
10:30    
P15 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/1 - Hovmantorps GOIF P15/1  -      
16
19:30
fre
19:30    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF - Sävsjö IBK7  -  14
 
11
16:00
sön
16:00    
Herrlag innebandy, Nässjö Sporthall
Nässjö IBF - Hovmantorps GOIF7  -  6  
10
16:00
lör
16:00    
Herrlag innebandy, Rottne Sporthall
Rottne IF - Hovmantorps GOIF B4  -  5  
10
15:45
lör
15:45    
P 09-10 Innebandy, Ölands Bank Center A
FBC Kalmarsund Ungdom P10 - Hovmantorps GOIF P1014  -  0  
10
10:15
lör
10:15    
 
Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening F12-13 Inne - Vipers   -      
 
04
15:00
sön
15:00    
Hovmantorps GOIF P07-08 - Vimmerby IBK P 07-085  -  4  
04
12:30
sön
12:30    
P 12 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Växjö IBK Utveckling P12/1 - Hovmantorps GOIF P12  -      
04
10:00
sön
10:00    
P 12 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF P12 - Älmhults IBK P12-13  -      
03
15:00
lör
15:00    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF B - FBC Ljungby B  -      
03
11:35
lör
11:35    
P 13-14 Innebandy, Fortnox Arena B-hall 3-manna
Hovmantorps GOIF P13 - Växjö IBK Utveckling P14/1  -      
03
11:10
lör
11:10    
P15 Innebandy, Ingelstads Sporthall 3-manna
Hovshaga AIF P15 - Hovmantorps GOIF P15/1  -      
03
11:10
lör
11:10    
P15 Innebandy, Ingelstads Sporthall 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/1 - Ingelstad IBK P15  -      
03
10:40
lör
10:40    
P 13-14 Innebandy, Fortnox Arena B-hall 3-manna
Gransholms IF P13 - Hovmantorps GOIF P13  -      
03
10:20
lör
10:20    
P15 Innebandy, Ingelstads Sporthall 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/1 - Hovmantorps GOIF P15/1  -      
03
10:00
lör
10:00    
F14-15 Innebandy, Hovshaga Sporthall 3-manna
Hovmantorps GOIF F15 - Hovshaga AIF F15/1  -      
03
09:45
lör
09:45    
P 13-14 Innebandy, Fortnox Arena B-hall 3-manna
Hovmantorps GOIF P13 - Hovshaga AIF P14/1  -      
03
09:30
lör
09:30    
P 09-10 Innebandy, Fortnox Arena A-hall
Växjö IBK Utveckling P10/2 Vit - Hovmantorps GOIF P104  -  0  
03
09:30
lör
09:30    
P15 Innebandy, Ingelstads Sporthall 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/1 - Hovshaga AIF P15  -      
03
09:30
lör
09:30    
P15 Innebandy, BORTAMATCH
 
Ingelstad - Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening P15 Inneban  -      
03
09:30
lör
09:30    
P15 Innebandy, Ingelstads Sporthall 3-manna
Ingelstad IBK P15 - Hovmantorps GOIF P15/1  -      
03
09:15
lör
09:15    
F14-15 Innebandy, Hovshaga Sporthall 3-manna
Alvesta IBK F13-14 - Hovmantorps GOIF F15  -      
03
08:30
lör
08:30    
F14-15 Innebandy, Hovshaga Sporthall 3-manna
Hovmantorps GOIF F15 - Växjö IBK Utveckling F15/1  -      
03
07:45
lör
07:45    
F14-15 Innebandy, BORTAMATCH
 
Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening F14-15 Inne -   -      
02
20:00
fre
20:00    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF - KFUM Jönköping4  -  6  
JANUARI 2024
 
29
19:45
mån
19:45    
Herrlag innebandy, Ingelstads Sporthall
Ingelstad IBK - Hovmantorps GOIF8  -  5  
 
28
16:00
sön
16:00    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF B - Carlshamns IBK7  -  6  
28
13:00
sön
13:00    
P 13-14 Innebandy, Vedeby Sporthall B
Hovmantorps GOIF P13 - Carlshamns IBK P13  -      
28
12:20
sön
12:20    
F 12-13 Innebandy, BORTAMATCH
 
Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening F12-13 Inne - Olofström  -      
28
12:00
sön
12:00    
P 13-14 Innebandy, Vedeby Sporthall B
FBC Karlskrona P13 - Hovmantorps GOIF P13  -      
28
11:00
sön
11:00    
P 13-14 Innebandy, Vedeby Sporthall B 3-manna
Hovshaga AIF P14/1 - Hovmantorps GOIF P13  -      
27
12:00
lör
12:00    
P 07-08 Innebandy, Bökensved Sporthall
Westerviks IBK P07-08 - Hovmantorps GOIF P07-085  -  1  
 
21
15:00
sön
15:00    
P 09-10 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF P10 - FBC Karlskrona P101  -  8  
21
09:30
sön
09:30    
 
Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening F12-13 Inne - Hovshaga   -      
20
13:00
lör
13:00    
P15 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Växjö IBK Utveckling P15/2 Blå - Hovmantorps GOIF P15/2  -      
20
13:00
lör
13:00    
P15 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
FBC Karlskrona P15/1 - Hovmantorps GOIF P15/2  -      
20
12:00
lör
12:00    
P15 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/2 - Växjö IBK Utveckling P15/2 Blå  -      
20
12:00
lör
12:00    
P15 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/2 - FBC Karlskrona P15/1  -      
20
11:00
lör
11:00    
P15 Innebandy, ALLHALLEN
 
Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening P15 Inneban - Poolspel  -      
20
11:00
lör
11:00    
P15 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/2 - Hovmantorps GOIF P15/2  -      
19
20:00
fre
20:00    
Herrlag innebandy, Bökensved Sporthall
Westerviks IBK - Hovmantorps GOIF4  -  4  
 
14
12:00
sön
12:00    
P 12 Innebandy, Vedeby Sporthall B
Hovmantorps GOIF P12 - Öjaby Sport IBK P12-13/1  -      
14
11:00
sön
11:00    
P 12 Innebandy, Vedeby Sporthall B
FBC Karlskrona P12/2 - Hovmantorps GOIF P12  -      
13
15:00
lör
15:00    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF B - Olofströms IBK B7  -  5  
13
12:30
lör
12:30    
F14-15 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Rottne IF F15 - Hovmantorps GOIF F15  -      
13
11:30
lör
11:30    
F14-15 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Hovmantorps GOIF F15 - Älmhults IBK F14  -      
13
11:00
lör
11:00    
P 09-10 Innebandy, Mönsterås Sporthall B-hall
Sandbäckshults IBK P09-10 - Hovmantorps GOIF P1011  -  4  
13
10:30
lör
10:30    
F14-15 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Hovmantorps GOIF F15 - Hovshaga AIF F14  -      
13
09:00
lör
09:00    
F14-15 Innebandy, ALLHALLEN
 
Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening F14-15 Inne -   -      
12
19:30
fre
19:30    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF - Växjö IBK Utveckling3  -  9  
DECEMBER 2023
 
17
15:00
sön
15:00    
Hovmantorps GOIF P10 - Slätafly/SK IBK P09-103  -  11
17
11:45
sön
11:45    
Herrlag innebandy, Alvesta Sporthall
Påvelsgård IF - Hovmantorps GOIF B3  -  11
17
11:00
sön
11:00    
P 12 Innebandy, Pär Lagerkvistskolan
Hovmantorps GOIF P12 - Hovshaga AIF P12  -      
17
10:00
sön
10:00    
P 12 Innebandy, Pär Lagerkvistskolan
Öjaby Sport IBK P12-13/1 - Hovmantorps GOIF P12  -      
16
11:00
lör
11:00    
P 07-08 Innebandy, Oskarshamns Sporthall A-hall
Craftstadens IBK Oskarshamn P08 - Hovmantorps GOIF P07-082  -  2  
15
19:45
fre
19:45    
Herrlag innebandy, Tenhults Sporthall
Tenhults IF - Hovmantorps GOIF15  -  2  
 
10
15:00
sön
15:00    
Hovmantorps GOIF P07-08 - CL98IC P08/13  -  3  
10
09:30
sön
09:30    
 
Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening F12-13 Inne - Braås & Hovshaga  -      
09
15:00
lör
15:00    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF B - Ryds SK6  -  6  
09
14:00
lör
14:00    
P 09-10 Innebandy, Oskarshamns Sporthall A-hall
Craftstadens IBK Oskarshamn P10 - Hovmantorps GOIF P108  -  6  
08
20:00
fre
20:00    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF - Jönköping IK Utveckling4  -  9  
 
03
15:00
sön
15:00    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF B - Älmhults IBK4  -  15
03
12:00
sön
12:00    
P 09-10 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF P10 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P090  -  24
03
09:30
sön
09:30    
F 12-13 Innebandy, Hovshaga sporthall
 
Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening F12-13 Inne - Hovshaga  -      
02
16:00
lör
16:00    
P 07-08 Innebandy, Falkenbergshallen
CL98IC P07 - Hovmantorps GOIF P07-084  -  1  
02
15:00
lör
15:00    
P15 Innebandy, ATA-hallen 3-manna - Moheda
Hovmantorps GOIF P15/1 - FBC Ljungby P15/3  -      
02
15:00
lör
15:00    
P15 Innebandy, ATA-hallen 3-manna - Moheda
Hovmantorps GOIF P15/1 - Moheda IBK P15/2  -      
02
14:00
lör
14:00    
P15 Innebandy, ATA-hallen 3-manna - Moheda
Moheda IBK P15/2 - Hovmantorps GOIF P15/1  -      
02
14:00
lör
14:00    
P15 Innebandy, ATA-hallen 3-manna - Moheda
FBC Ljungby P15/3 - Hovmantorps GOIF P15/1  -      
02
13:30
lör
13:30    
P 12 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Älmhults IBK P12-13 - Hovmantorps GOIF P12  -      
02
13:00
lör
13:00    
P 13-14 Innebandy, Rottne Sporthall 3-manna
Hovmantorps GOIF P13 - Rottne IF P14  -      
02
13:00
lör
13:00    
P15 Innebandy, ATA-hallen 3-manna - Moheda
Hovmantorps GOIF P15/1 - Hovmantorps GOIF P15/1  -      
02
12:00
lör
12:00    
P 13-14 Innebandy, Rottne Sporthall 3-manna
Växjö IBK Utveckling P14/1 - Hovmantorps GOIF P13  -      
02
11:00
lör
11:00    
P 12 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF P12 - Carlshamns IBK P12  -      
02
11:00
lör
11:00    
P 13-14 Innebandy, Rottne Sporthall 3-manna
Hovmantorps GOIF P13 - FBC Karlskrona P13  -      
01
20:00
fre
20:00    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF - Vimmerby IBK2  -  6  
NOVEMBER 2023
 
26
12:30
sön
12:30    
F14-15 Innebandy, Paradishallen 3-manna
Hovmantorps GOIF F15 - Alvesta IBK F13-14  -      
26
11:30
sön
11:30    
F14-15 Innebandy, Paradishallen 3-manna
Älmhults IBK F14 - Hovmantorps GOIF F15  -      
26
10:30
sön
10:30    
F14-15 Innebandy, Paradishallen 3-manna
Växjö IBK Utveckling F15/1 - Hovmantorps GOIF F15  -      
26
08:30
sön
08:30    
F14-15 Innebandy, Paradishallen Älmhult
 
- Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening F14-15 Inne  -      
25
12:00
lör
12:00    
P 09-10 Innebandy, Rinkabyholms Sporthall
CL98IC P10/2 - Hovmantorps GOIF P1015  -  2  
23
17:45
tor
17:45    
F 12-13 Innebandy, Teknikum Växjö
 
Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening F12-13 Inne - Växjö Vipers  -      
 
19
14:00
sön
14:00    
P 07-08 Innebandy, Vedeby Sporthall A
FBC Karlskrona P07-08 - Hovmantorps GOIF P07-08  -      
19
13:00
sön
13:00    
P 12 Innebandy, Paradishallen
Hovmantorps GOIF P12 - Älmhults IBK P12-13  -      
19
11:45
sön
11:45    
P 12 Innebandy, Paradishallen
Hovshaga AIF P12 - Hovmantorps GOIF P12  -      
18
15:00
lör
15:00    
Hovmantorps GOIF P10 - FBC Kalmarsund Ungdom P101  -  10
18
14:00
lör
14:00    
P15 Innebandy, Sunnerbohallen 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/2 - FBC Ljungby P15/3  -      
18
14:00
lör
14:00    
P15 Innebandy, Sunnerbohallen 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/2 - LEDIG PLATS 1  -      
18
13:00
lör
13:00    
P15 Innebandy, Sunnerbohallen 3-manna
LEDIG PLATS 1 - Hovmantorps GOIF P15/2  -      
18
13:00
lör
13:00    
P15 Innebandy, Sunnerbohallen 3-manna
FBC Ljungby P15/3 - Hovmantorps GOIF P15/2  -      
18
12:00
lör
12:00    
P15 Innebandy, Sunnerbohallen 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/1 - Hovmantorps GOIF P15/1  -      
18
12:00
lör
12:00    
P15 Innebandy, Sunnerbohallen
 
Ljungby sunnerbohallen - Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening P15 Inneban  -      
18
12:00
lör
12:00    
Herrlag innebandy, Fortnox Arena A-hall
Växjö IBK Utveckling B - Hovmantorps GOIF B6  -  6  
18
09:30
lör
09:30    
 
Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening F12-13 Inne - Väckelsång och Värnamo  -      
17
19:25
fre
19:25    
Herrlag innebandy, Väckelsångs Idrottshall
Väckelsångs IK - Hovmantorps GOIF3  -  5  
14
19:30
tis
19:30    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF B - Rottne IF7  -  7  
 
12
16:00
sön
16:00    
Herrlag innebandy, Sävsjö Sporthall
Sävsjö IBK - Hovmantorps GOIF4  -  7  
12
12:00
sön
12:00    
Hovmantorps GOIF P10 - Växjö IBK Utveckling P10/2 Vit6  -  5  
11
13:00
lör
13:00    
P 13-14 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Hovmantorps GOIF P13 - Hovmantorps GOIF P13  -      
11
12:00
lör
12:00    
P 13-14 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Hovmantorps GOIF P13 - Växjö IBK Utveckling P14/2  -      
11
12:00
lör
12:00    
P 13-14 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Rottne IF P14 - Hovmantorps GOIF P13  -      
11
11:00
lör
11:00    
P 13-14 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Hovmantorps GOIF P13 - Rottne IF P14  -      
11
11:00
lör
11:00    
P 13-14 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Hovmantorps GOIF P13 - Växjö IBK Utveckling P14/2  -      
11
10:30
lör
10:30    
F14-15 Innebandy, Hovshaga Sporthall 3-manna
Hovmantorps GOIF F15 - Gransholms IF F13  -      
11
09:45
lör
09:45    
F14-15 Innebandy, Hovshaga Sporthall 3-manna
Hovshaga AIF F14 - Hovmantorps GOIF F15  -      
11
09:00
lör
09:00    
F14-15 Innebandy, Hovshaga Sporthall 3-manna
Växjö IBK Utveckling F15/1 - Hovmantorps GOIF F15  -      
 
05
15:30
sön
15:30    
Herrlag innebandy, Sunnerbohallen
FBC Ljungby B - Hovmantorps GOIF B  -      
03
20:00
fre
20:00    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF - Nässjö IBF6  -  8  
OKTOBER 2023
 
29
14:00
sön
14:00    
Herrlag innebandy, KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping - Hovmantorps GOIF6  -  6  
29
11:35
sön
11:35    
P 13-14 Innebandy, Fortnox Arena B-hall 3-manna
Hovmantorps GOIF P13 - Carlshamns IBK P13  -      
29
10:40
sön
10:40    
P 13-14 Innebandy, Fortnox Arena B-hall 3-manna
Växjö IBK Utveckling P14/3 Vit - Hovmantorps GOIF P13  -      
29
09:45
sön
09:45    
P 13-14 Innebandy, Fortnox Arena B-hall 3-manna
Gransholms IF P13 - Hovmantorps GOIF P13  -      
28
15:00
lör
15:00    
Hovmantorps GOIF P07-08 - Westerviks IBK P07-084  -  4  
27
19:30
fre
19:30    
Herrlag innebandy, Väggahallen
Carlshamns IBK - Hovmantorps GOIF B4  -  3  
25
19:30
ons
19:30    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF - Ingelstad IBK6  -  5  
 
22
15:30
sön
15:30    
P 07-08 Innebandy, Vimmerby Idrottshall
Vimmerby IBK P 07-08 - Hovmantorps GOIF P07-087  -  5  
22
13:00
sön
13:00    
P 09-10 Innebandy, Vedeby Sporthall A
FBC Karlskrona P10 - Hovmantorps GOIF P1012  -  4  
21
18:00
lör
18:00    
P 12 Innebandy, Sparbanken Arena
Hovmantorps GOIF P12 - Carlshamns IBK P12  -      
21
17:00
lör
17:00    
P 12 Innebandy, Sparbanken Arena
Ingelstad IBK/Väckelsångs IK P12 - Hovmantorps GOIF P12  -      
21
12:00
lör
12:00    
F 12-13 Innebandy, BORTAMATCH i Ingelstad
 
Ingelstad - Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening F12-13 Inne  -      
 
15
15:00
sön
15:00    
Hovmantorps GOIF P10 - Sandbäckshults IBK P09-102  -  22
15
12:45
sön
12:45    
F 12-13 Innebandy, BORTAMATCH Väckelsång
 
Väckelsång - Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening F12-13 Inne  -      
15
11:30
sön
11:30    
P 12 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Växjö IBK Utveckling P12/1 - Hovmantorps GOIF P12  -      
15
10:00
sön
10:00    
P 12 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF P12 - FBC Karlskrona P12/2  -      
14
14:00
lör
14:00    
P 07-08 Innebandy, Arabypark Arena
Växjö IBK Utveckling P08/1 - Hovmantorps GOIF P07-0811  -  6  
14
12:30
lör
12:30    
P15 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/2 - Hovmantorps GOIF P15/2  -      
14
11:45
lör
11:45    
P15 Innebandy, Olofströms Sporthall
Olofströms IBK P15-16/1 - Hovmantorps GOIF P15/2  -      
14
11:30
lör
11:30    
P15 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/2 - Växjö IBK Utveckling P15/3 Vit  -      
14
11:30
lör
11:30    
P15 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Moheda IBK P15/3 - Hovmantorps GOIF P15/2  -      
14
11:00
lör
11:00    
P10, Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
P10 » 
Hovmantorp GoIF - Älmhults IF 2
0  -  1  
14
10:30
lör
10:30    
P15 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/2 - Växjö IBK Utveckling P15/3 Vit  -      
14
10:30
lör
10:30    
P15 Innebandy, Allhallen, Hovmantorp 3-manna
Hovmantorps GOIF P15/2 - Moheda IBK P15/3  -      
13
19:30
fre
19:30    
Herrlag innebandy, Torsås Sporthall
Slätafly/SK IBK - Hovmantorps GOIF3  -  3  
 
08
17:00
sön
17:00    
Herrlag innebandy, Olofströms Sporthall
Olofströms IBK B - Hovmantorps GOIF B5  -  2  
08
15:00
sön
15:00    
P10, Hovmantorps IP, Hovmantorp
P10 » 
Hovmantorp GoIF - Emmaboda Komb
1  -  1  
08
11:00
sön
11:00    
P 09-10 Innebandy, Torsås Sporthall
Slätafly/SK IBK P09-10 - Hovmantorps GOIF P105  -  0  
07
16:00
lör
16:00    
Dam Hovmantorp-Lessebo kombination, Hovmantorps IP 1, Hovmantorp
LGOIF/HGOIF - Hovshaga AIF B4  -  0  
07
15:00
lör
15:00    
Hovmantorps GOIF P07-08 - Craftstadens IBK Oskarshamn P0811  -  2  
07
13:00
lör
13:00    
Herr Div 5, Hovmantorps IP, Hovmantorp
Hovmantorp GoIF - Kalmar Södra IF1  -  2  
06
20:00
fre
20:00    
Herrlag innebandy, Allhallen, Hovmantorp
Hovmantorps GOIF - Westerviks IBK6  -  3  
 
01
16:00
sön
16:00    
Hällaryds IF (9-m) - LGOIF/HGOIF4  -  0  
01
13:00
sön
13:00    
Herr Div 5, Mörevallen, Påryd
IFK Påryd - Hovmantorp GoIF0  -  1  
SEPTEMBER 2023
 
30
14:00
lör
14:00    
P08/09, Hovmantorps IP 1, Hovmantorp
P08/09 » 
Hovmantorp GoIF - Högsby IK
5  -  1  
30
11:00
lör
11:00    
P10, Räppevallen 2, Växjö
P10 » 
Räppe GOIF 2 - Hovmantorp GoIF
3  -  7  
29
19:00
fre
19:00    
Herrlag innebandy, Fortnox Arena A-hall
Växjö IBK Utveckling - Hovmantorps GOIF2  -  8  
 
24
16:00
sön
16:00    
P08/09, Tallhöjdens IP 1, Färjestaden
P08/09 » 
Färjestadens GOIF - Hovmantorp GoIF
3  -  3  
24
16:00
sön
16:00    
P10, Hovmantorps IP, Hovmantorp
P10 » 
Hovmantorp GoIF - Hovshaga AIF 2
2  -  2  
23
15:00
lör
15:00    
Dam Hovmantorp-Lessebo kombination, Lessebo IP 1, Lessebo
LGOIF/HGOIF - Listerby IK 2  -  0  
23
13:00
lör
13:00    
Herr Div 5, Hovmantorps IP, Hovmantorp
Hovmantorp GoIF - Nybro IF4  -  1  
23
10:45
lör
10:45    
P 09-10 Innebandy, BORTAMATCH
Ingelstad IBK - Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening  -      
22
20:00
fre
20:00    
Herrlag innebandy, Ingelstads Sporthall
Ingelstad IBK - Hovmantorps GOIF8  -  8  
 
17
17:00
sön
17:00    
Herr Div 5, Hovmantorps IP, Hovmantorp
Hovmantorps GoIF - Markaryds IF3  -  0  
16
15:00
lör
15:00    
Dam Hovmantorp-Lessebo kombination, Räppevallen 1, Växjö
Räppe GOIF - LGOIF/HGOIF1  -  0  
16
13:00
lör
13:00    
Herr Div 5, Pukevallen, Nybro
Pukebergs BK - Hovmantorp GoIF1  -  0  
16
lör
00:00    
P10, Örmovallen, Konga
P10 » 
Konga SK - Hovmantorp GoIF
  -      
 
10
14:00
sön
14:00    
P08/09, Fjölebro IP, Lindsdal
P08/09 » 
Lindsdals IF 1 - Hovmantorp GoIF
4  -  2  
10
13:00
sön
13:00    
Herr Div 5, Hovmantorps IP, Hovmantorp
Hovmantorp GoIF - Hossmo BK2  -  2  
10
sön
00:00    
Herr Div 5, Ringvallen, Lagan
Lagans AIK - Hovmantorps GoIF  -      
09
13:00
lör
13:00    
P10, Hovmantorps IP 3, Hovmantorp
P10 » 
Hovmantorp GoIF - Lenhovda IF
3  -  0  
09
12:00
lör
12:00    
Dam Hovmantorp-Lessebo kombination, Hovmantorps IP 1, Hovmantorp
LGOIF/HGOIF - IFK Karlshamn B (9-m)3  -  3  
06
18:30
ons
18:30    
P10, Ingelvi 2, Ingelstad
P10 » 
Ingelstad/Nöbbele - Hovmantorp GoIF
1  -  2  
 
03
17:00
sön
17:00    
Herr Div 5, Ingelvi, Ingelstad
Ingelstads IK - Hovmantorps GoIF2  -  2  
03
17:00
sön
17:00    
P08/09, Hovmantorps IP, Hovmantorp
P08/09 » 
Hovmantorp GoIF - Lessebo GOIF
2  -  4  
02
13:00
lör
13:00    
Herr Div 5, Borgholms IP
IFK Borgholm - Hovmantorp GoIF1  -  0  
02
12:00
lör
12:00    
Dam Hovmantorp-Lessebo kombination, Dänningevallen 1, Dänningelanda
Vederslöv-Dänningelanda IF - LGOIF/HGOIF4  -  1  
AUGUSTI 2023
 
30
ons
00:00    
P10, BORTAMATCH
P10 » 
- Hovmantorp GoIF
  -      
28
19:00
mån
19:00    
Herr Div 5, Hovmantorps IP, Hovmantorp
Hovmantorps GoIF - Älmhults IF2  -  5  
28
18:30
mån
18:30    
Dam Hovmantorp-Lessebo kombination, Lessebo IP 1, Lessebo
LGOIF/HGOIF - IF Linné (9-m)4  -  0  
 
27
17:00
sön
17:00    
P08/09, Ernemar IP 1, Oskarshamn
P08/09 » 
Oskarshamns AIK - Hovmantorp GoIF
8  -  2  
27
16:00
sön
16:00    
P10, Hovmantorps IP, Hovmantorp
P10 » 
Hovmantorp GoIF - Lessebo GOIF
1  -  0  
26
13:00
lör
13:00    
Herr Div 5, Hovmantorps IP, Hovmantorp
Hovmantorp GoIF - Smedby BoIK1  -  2  
21
18:45
mån
18:45    
Dam Hovmantorp-Lessebo kombination, Hovmantorps IP 1, Hovmantorp
LGOIF/HGOIF - Olofström/Jämshög2  -  1  
 
20
17:00
sön
17:00    
Herr Div 5, Hagavallen, Växjö
Hovshaga AIF - Hovmantorps GoIF2  -  1  
20
17:00
sön
17:00    
P10, Tingsryds IP, Tingsryd 21
P10 » 
Tingsryd United FC - Hovmantorp GoIF
3  -  2  
19
13:00
lör
13:00    
Herr Div 5, Hovmantorps IP, Hovmantorp
Hovmantorp GoIF - SSG IF2  -  2  
14
19:00
mån
19:00    
Sölvesborg/Lörby U - LGOIF/HGOIF1  -  4  
14
19:00
mån
19:00    
P10, Hovmantorps IP 3, Hovmantorp
P10 » 
Hovmantorp GoIF - Vederslöv-Dänningelanda IF 7-m
12  -  0  
 
13
17:00
sön
17:00    
Herr Div 5, Hovmantorps IP, Hovmantorp
Hovmantorps GoIF - Sandsbro AIK0  -  5  
12
12:00
lör
12:00    
P08/09, Gasten IP 1, Kalmar
P08/09 » 
Kalmar FF - Hovmantorp GoIF
2  -  6  
09
19:00
ons
19:00    
Herr Div 5, Tingsryds IP 1, Tingsryd
Tingsryd United FC - Hovmantorp GoIF2  -  0  
 
06
17:00
sön
17:00    
Herr Div 5, Lagavallen 1, Ljungby
Ljungby IF - Hovmantorps GoIF3  -  0  
05
08:50
lör
08:50    
P08/09, BORTAMATCH
P08/09 » 
Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening - Älvsjö AIK Ff
  -      
04
17:10
fre
17:10    
P08/09, BORTAMATCH
P08/09 » 
Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening - Kävlinge Harrie FF
  -      
04
14:40
fre
14:40    
P08/09, BORTAMATCH
P08/09 » 
Sävedalens IF - Hovmantorp Gymnastik o Idrottsförening
  -      
JULI 2023
 
01
10:00
lör
10:00    
P10, Haganäs 2, Älmhult
P10 » 
Älmhults IF 2 - Hovmantorp GoIF
0  -  1  
JUNI 2023
 
30
18:30
fre
18:30    
Herr Div 5, Hovmantorps IP, Hovmantorp
Hovmantorp GoIF - Lessebo GoIF0  -  0  
27
19:00
tis
19:00    
Alvesta GIF - Hovmantorps GoIF3  -  2  
26
19:00
mån
19:00    
Herr Div 5, Bergavik IP, Kalmar
Kalmar City BK - Hovmantorp GoIF4  -  2  
 
20
19:00
tis
19:00    
Herr Div 5, Skyttis, Kalmar
Kalmar Södra IF - Hovmantorp GoIF2  -  1  
19
18:45
mån
18:45    
P10, Dänningevallen 1, Dänningelanda
P10 » 
Vederslöv-Dänningelanda IF 7-m - Hovmantorp GoIF
0  -  5  
19
mån
00:00    
- Hovmantorps GoIF  -      
 
15
19:00
tor
19:00    
Herr Div 5, Hovmantorps IP, Hovmantorp
Hovmantorp GoIF - IFK Påryd0  -  1  
 
11
17:00
sön
17:00    
Herr Div 5, Skärsjövallen, Markaryd
Markaryds IF - Hovmantorps GoIF4  -  3  
11
16:00
sön
16:00    
P08/09, Hovmantorps IP, Hovmantorp
P08/09 » 
Hovmantorp GoIF - Kalmar FF
5  -  7  
10
13:00
lör
13:00    
Herr Div 5, Victoriavallen 1, Nybro
Nybro IF - Hovmantorp GoIF1  -  0  
10
11:00
lör
11:00    
P10, Hovmantorps IP, Hovmantorp
P10 » 
Hovmantorp GoIF - Tingsryd United FC
3  -  0  
09
19:00
fre
19:00    
Dam Hovmantorp-Lessebo kombination, Lessebo IP 1, Lessebo
Hovmantorps GoIF - Hovshaga AIF B2  -  0  
05
19:00
mån
19:00    
Dam Hovmantorp-Lessebo kombination, Fagrabäck IP, Växjö
IF Linné (9-m) - Hovmantorps GoIF1  -  5  
05
18:30
mån
18:30    
P10, Lessebo IP 2, Lessebo
P10 » 
Lessebo GOIF - Hovmantorp GoIF
5  -  4  
 
04
sön
00:00    
Herr Div 5, Hovmantorps IP, Hovmantorp
Hovmantorps GoIF - Lagans AIK  -      
03
13:00
lör
13:00    
P08/09, Fredriksbergs IP 1, Oskarshamn
P08/09 » 
Visby AIK - Hovmantorp GoIF
3  -  7  
01
19:00
tor
19:00    
Herr Div 5, Hovmantorps IP, Hovmantorp
Hovmantorp GoIF - Pukebergs BK2  -  2  
 
Sponsorer